Windows 10’u Çökerten Cihaz

Eğer bu cihaza sahipseniz onu Windows 10’a geçtiğinizde karşınızda mavi ekran bulmanız işten bile değil. Microsoft’un genel olarak olumlu geri bildirimler aldığı kadar birçok kullanıcının olumsuz eleştirisini’de alan büyük güncellemesi Windows 10 Anniversary Updatele yeni bir sorun daha gün yüzüne çıktı. Buna göre Amazon kindle modelleri bir USB girişi üzerinden PC bağlandığında Windows 10’un çökmesine neden oluyor.

Firmanın Anwers.com Forumunda çok sayıda kindle kullanıcısının bu sorun hakkında şikayetlerde bulunduğu belirtiliyor. Kullanıcılar Amazonun bu donanımını bilgisayarlarına bağladıklarında Anniversary Updatedan beri cihazlarının mavi ekran verdiğini ifade ediyorlar. Şikayet eden kullanıcıların çoğunluğunun Kindle Paperwhite kullanıcısı olduğu görülürken aynı hadisenin’de Oasis ve Voyage modellerinde de yaşandığı belirtilmekte.

Henüz Nihai bir çözümün bulunamadığı Bu sorunun Microsoft’un sağlayacağı yamayla giderilmesi beklentiler arasında yer alıyor. Çözümleri araştırmaya devam eden uzmanlar ise kısa zaman içerisinde bunun çözümlerini yapmak için çok efor sarf ediyorlar bunların sonuçlarını ne zaman bulacakları ve bu sorunu ne zaman ortadan kaldıracakları’da merak konusu olmaya devam ediyor Yetkililer kısa süre içinde bu sorunu halledeceklerini söyledikleri ifade ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *