Tüm Gazetelere Gazete Kolay ile ulaşın

Ülkemizde gazete okumaya oldukça önem verilmektedir. Özellikle sabahları işe ve ya okula gitmeden önce yapılan kahvaltılarda ve pazar günleri kahvaltıdan sonra bir kahvenin yanında gazete okumanın keyfi çok başkadır. Ama son zamanlarda artık internet alt yapısının gelişimi ile gazetecilik de internet ortamına taşınmıştır. Gazetekolay da sizlerin en kısa sürede en geniş açılı haberlere ulaşmanızı sağlamaktadır.

Gazetekolay nasıl bir projedir ?

Gazetekolay, 2014 yılından beri faaliyetini sürdürmekte olan, okuyuculara internetin bilgi kirliliğinden arındırılarak saf gazete haberlerini okuma imkanı sunan, ayrıca farklı kategoriler altında istenilen haberin kolayca bulunmasını sağlayan ve video bölümü sayesinde farklı kaynakların haber videolarına da ulaşım sağlayan bir platformdur.

Gazetekolay’da ne var ?

Öncelikle çoğu insanın artık gazete almayarak, genellikle haberleri internet üzerinden takip ettiğini biliyoruz. Buna nazaran internette artık herkes aktif katılımcı olduğundan dolayı da bilgi akışı ve yoğunluğunun getirisi ile bilgi kirliliği kavramı da ortaya çıkmaktadır.

Gazetekolay sayesinde özlemini çektiğiniz gazete manşetlerine kavuşabiliyorsunuz. Yerel haber gazetelerini, Ulusal haber gazetelerini hatta dış basın gazetelerini dahi rahatlıkla okuyabiliyorsunuz. Üstelik bunların hiçbiri için sizden bir ücret talep edilmemektedir.

Gazete okunma oranının azalmasının bir başka nedeni olarak da gazetelerin de artık belirli bir kimliği ve belirli bakış açıları olduğunu söyleyebiliriz. Bu çerçevede bakıldığında, tek bir haber kaynağında genelde aynı düşüncede ve bakış açısındaki yazarlar bir araya geldiğinden, objektiflik de azalabilmektedir. Fakat Gazetekolay sayesinde çok farklı bakış açılarındaki basın yayınlarına erişim olduğundan dolayı aynı haberi, farklı bir bakış açısı farklı bir başlık ve farklı bir üslup ile okuyarak olaya daha da hakim olabilmekteyiz. Bu açıdan Gazetekolay, günceli takip edenlere bir nebze de olsa objektiflik katmaktadır.

Gazetekolay projesinin bir başka özelliği ise, haber manşetlerinin kategoriler şeklinde ayrılmış olmasıdır. Herkes teknoloji haberlerin de hoşlanmayabilir ya da herkes spor haberlerini okumayabilir. Moda haberi okumak isteyen biri, Gazetekolay’da moda haberleri kategorisinde kolayca aradığı haberi bulabilir. Bu rahatlığın olması da sizlere vakit kazandırmaktadır.

Haber kaynaklarından alınan haber videoları da yine farklı kaynaklardan aynı haberi farklı bakış açıları ile işlendiğinden dolayı objektiflik katan başka bir unsurdur. Aynı zamanda günceli yakından takip eden okuyucuların, haberleri izleyerek daha iyi bir şekilde olayı öğrenmelerini de sağlamaktadır.

Işte tüm bunlar Gazetekolay’ın hayatımızı nasıl kolaylaştırdığını açıklayan özelliklerinden sadece bir kaçı. Gündemi takip etmek istiyorsanız siz de Gazetekolay’ı tercih edin.

GAZETELER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *