Toplist Faydaları Nelerdir?

Günümüzde bir çok insan web site işleri ile uğraşıyor. Ve bu web sitelerinin kimi zaman bildiğimiz gibi backlink ve tanıtım yazısı gibi ihtiyaçları bulunuyor. Bu nedenden her sitenin backlink ve tanıtım yazılarına ihtiyacı vardır. Günümüzde bir çok kişi toplist ve link ekleme siteleri yapmaktadır.

Bu siteler sayesinde ücretsiz olarak link çıkışı sağlayabiliyorlar ve kimi insanda bu sayede sitelerine link alabiliyor. Peki bu linklerin sitemize ve siteye ne gibi yararları oluyor. Şimdi iki türlü link ekleme siteleri vardır, birisi toplsit adı verilen karşılıklı olarak ekleme yapılan ve daha sonrada bu karşılıklı ekleme sayesinde sitelerinin hit durumunu öğrenme ve listede üste çıkma konusunda Google botlarına sitenin hiti konusunda yardımcı olmaktadır.

Bir diğer site ise normal link ekleyeceğiniz ve karşılığında kendi sitenize kod katmayacağınız türdendir. Bu sayede backlink alma şansınız oluyor ve bu sitede liste vardır ancak hit durumunuz görüntülenmez bu sayede Google’da gerileme konusunda hiç bir zararınız olmayacaktır. Yan kısaca söylemek gerekirse sizlerde bu şekilde kaliteli ve alexa değeri yüksek sitelerden link alarak sitenizin backlink ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabilir ve sitenizin seo ihtiyaçlarını biraz da olsa karşılayabilirsiniz.

3 thoughts on “Toplist Faydaları Nelerdir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *