Tesettür Giyim Trendleri

Tesettür Giyim Trendleri

 

Tesettür ya da değil aslında şık olmanın temelinde yatan prensipler hep aynıdır. Biraz daha muhafazakar giyinen ama tesettür giyinmeyen hanımlar olabileceği gibi, tesettür giyinip de muhafazakar olmayan hanımlar da vardır. Tezat gibi görünüyor değil mi? Aslında değil.

 

Sözlüklerde kadının güzel olan, dikkat çekici yerlerini kapatması anlamını taşıyan muhafazakar giyim tarzı, bugün tesettür giyim olarak adlandırılmaktadır. İşte bu kavram karmaşası  insanların kafasını karıştırıyor.

 

Vücudu Tanımak

 

Hanımlar günümüzde bir stil sahibi olmayı istemektedirler. Elbette bunu dikkate alan tektil üreticileri de rahat hareket edilebilecek, kendine has çizgileri olan modelleri tüketicinin beğenisine sunmaktadır.

 

Hemen her tarz ve modelde kıyafet bulunabilmektedir. Burada önemli olan vücut tipine uygun kıyafetlerin seçilmesidir. Modanın ilk şartı budur: Vücut tipine uygun şekilde giyinmek. Tarzınız ne olursa olsun, ister tesettür elbise ister farklı bir tarzda elbise seçin, vücut tipinize uygun olmalı. Şıklığın ve stil sahibi olmanın ilk şartı budur. Vücuduna uygun olmayan bir kıyafet seçimi ile hiç bir hanım şık olamaz.

 

Sadelik Şıklıktır

 

Şıklık adına yapılan en büyük hatalardan birisi de abartıdır. Sadelik yüzünüzdeki makyajdan, üstünüzdeki pardesüye kadar her noktada önemlidir. Türbanla örtülmüş bir yüzün, göz makyajı güpe gündüz beş kat rimelli olamaz. Bu aşırıya kaçmak demektir ve sizi şık ya da güzel değil rüküş ve aşırı makyajlı yapar.

Tesettür giyim ve Tesettür Elbise Arayışı İçindeyseniz Alyadua.com’u ziyaret etmenizi öneririz.

 

1 thought on “Tesettür Giyim Trendleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *