Sosyal Paylaşım Yaparken Sitelerinize Zarar Vermeyin

Bilmenizi istediği bir kaç konu var ve ben bu konuyu burada sizler ile paylaşmak ve sizlere destek olmak istedim. Öncelikle bir çok site sahibi kendisi sitesini sosyal medya hesaplarında sık sık paylaşım yaparak üst sıralarda çıkartmaya çalışıyor. Ancak bu davranış tamamen yanlıştır, çünkü bir siteyi sürekli olarak sosyal medya hesaplarında paylaştığınızda siteniz spam haline gelebiliyor.

Bir çok konuyu okuyan arkadaşlar belki bana inanmayabilirler ancak anlatacağım konular tamamen sizin yararınıza olacaktır. Paylaşım sitesi 1 Twitter, bu sitede fazla link paylaşımı yaparsanız siteniz kısa bir süre içinde sizlere hızlı index alıyor gibi gelebilir ve daha sonra siteniz artık aramalarda kayıp bile olabilir. Google + bu sitede deneme olarak sitenizden 4 yada 5 konuyu paylaşın ve sonra sitenize giren botlardan fark edeceğiniz gibi sıralamada anında düşüş yaşamaya başlayacaksınız.

Eğer hemen düşmeseniz bile daha sonra yaşayabilirsiniz. Bu nedenden paylaşmak için mutlaka bir link kısaltma aracı kullanın. Ve sosyal medya hiti çekmek yerine doğal aramalardan hit çekmek için özgün içerikler kullanarak sitenizi güncel tutun. Bu sizin için daha faydalı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *