Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazanan Kadir Can Kırkoyun ile Röportaj Yaptık!

SCode isimli Mobil Uygulama ile Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazanan Kadir Can Kırkoyun ile keyifli bir röportaj yaptık.

 

Merhaba;

Furkan Oymak : Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?
+ Kadir Can Kırkoyun : Ben Kadir Can Kırkoyun. Lise 3.sınıf öğrencisiyim. 2 yıldır yazılım geliştiriyorum. Ağırlıklı olarak mobil teknolojiler üzerine çalışıyorum.
Furkan Oymak :  Yazılım işine girmeye nasıl karar verdiniz?
+Kadir Can Kırkoyun :Çok oyun oynuyordum. Artık sıkıcı gelmeye başlamıştı. Ben de bu oyunlar nasıl yapılıyor diye merak edip araştırmaya başladım ve bir baktım ki yazılım geliştiriyorum 🙂
Furkan Oymak :Okul hayatınızı anlatır mısınız başarıya ulaşmak için eğitim şart ama eğitimi ve işleri aynı anda yürütebiliyor musunuz ?
+Kadir Can Kırkoyun : Lise 3.sınıf öğrencisiyim. Derslerim teşekkür belgesi almaya yetecek kadar iyi. İkisini aynı anda elimden geldiğince yürütmeye çalışıyorum.Bunu başarmak için de bazı şeylerden fedakar olmak gerekiyor : Sosyal hayat , uyku…
– Furkan Oymak : Hedefinize ulaşırken çektiğiniz zorluklar neler olmuştur?
+  Kadir Can Kırkoyun : Sanırım bu sorunun cevabı kendi önyargılarım olabilir.Önyargılarımı kırdığımda hedeflerime ulaşmak gerçekten kolaylaştı.Bence başarıya giden ilk yol önyargıları kırmaktan geçiyor.
Furkan Oymak : Başarıya ulaşmak için ne yapmanız gereklidir?
+Kadir Can Kırkoyun : Kendinize güvenin , hedeflerinizi belirleyin ve onlara ulaşmak için planınızı yapın.Hedeflerinize ulaşmak için çok çalışmanız gerekiyor.Başarı tesadüf değildir.
– Furkan Oymak : Silikon vadisine gitmeniz sizi nasıl etkileyecek , gitmek için hangi fedakarlıkları yaptınız ?
+Kadir Can Kırkoyun : Silikon Vadisi benim hayallerimden biriydi.Hayallerimden birine ulaştım. Silikon Vadisi’nde çalışma yöntemini inceleyip kendi çalışmalarımıza uyarlamayı planlıyorum.Sosyal hayat , uykudan fedakarlık yapıp yoğun bir tempoda ekip olarak çalıştığımızı söyleyebilirim.
Röportaj için Kadir Can hocamıza teşekkür ediyorum ve Röportajım son buluyor.

2 thoughts on “Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazanan Kadir Can Kırkoyun ile Röportaj Yaptık!

  1. Yusuf Bayram Reply

    Yazılım Mühendisliği bitmeyecek bir meslek fakat her yiğidin yapamayacağı kadar zor. Silikon Vadisi’nde göreceğimiz her Türk bizi onurlandırır başarılarının devamını diliyorum.

  2. Fatih Mehmet Ökçe Reply

    Kadircanı ben internet ortamina girdigimden yaklaşik 5 6 ay sonra tanidim kendisiyle daha hiç konuşmuşlugum yok fakat yaptigi projeler olsun uygulamalar olsun çok başarili birisi tebrik ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *