Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazanan Kadir Can Kırkoyun ile Röportaj Yaptık!

SCode isimli Mobil Uygulama ile Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazanan Kadir Can Kırkoyun ile keyifli bir röportaj yaptık.

 

Merhaba;

Furkan Oymak : Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?
+ Kadir Can Kırkoyun : Ben Kadir Can Kırkoyun. Lise 3.sınıf öğrencisiyim. 2 yıldır yazılım geliştiriyorum. Ağırlıklı olarak mobil teknolojiler üzerine çalışıyorum.
Furkan Oymak :  Yazılım işine girmeye nasıl karar verdiniz?
+Kadir Can Kırkoyun :Çok oyun oynuyordum. Artık sıkıcı gelmeye başlamıştı. Ben de bu oyunlar nasıl yapılıyor diye merak edip araştırmaya başladım ve bir baktım ki yazılım geliştiriyorum 🙂
Furkan Oymak :Okul hayatınızı anlatır mısınız başarıya ulaşmak için eğitim şart ama eğitimi ve işleri aynı anda yürütebiliyor musunuz ?
+Kadir Can Kırkoyun : Lise 3.sınıf öğrencisiyim. Derslerim teşekkür belgesi almaya yetecek kadar iyi. İkisini aynı anda elimden geldiğince yürütmeye çalışıyorum.Bunu başarmak için de bazı şeylerden fedakar olmak gerekiyor : Sosyal hayat , uyku…
– Furkan Oymak : Hedefinize ulaşırken çektiğiniz zorluklar neler olmuştur?
+  Kadir Can Kırkoyun : Sanırım bu sorunun cevabı kendi önyargılarım olabilir.Önyargılarımı kırdığımda hedeflerime ulaşmak gerçekten kolaylaştı.Bence başarıya giden ilk yol önyargıları kırmaktan geçiyor.
Furkan Oymak : Başarıya ulaşmak için ne yapmanız gereklidir?
+Kadir Can Kırkoyun : Kendinize güvenin , hedeflerinizi belirleyin ve onlara ulaşmak için planınızı yapın.Hedeflerinize ulaşmak için çok çalışmanız gerekiyor.Başarı tesadüf değildir.
– Furkan Oymak : Silikon vadisine gitmeniz sizi nasıl etkileyecek , gitmek için hangi fedakarlıkları yaptınız ?
+Kadir Can Kırkoyun : Silikon Vadisi benim hayallerimden biriydi.Hayallerimden birine ulaştım. Silikon Vadisi’nde çalışma yöntemini inceleyip kendi çalışmalarımıza uyarlamayı planlıyorum.Sosyal hayat , uykudan fedakarlık yapıp yoğun bir tempoda ekip olarak çalıştığımızı söyleyebilirim.
Röportaj için Kadir Can hocamıza teşekkür ediyorum ve Röportajım son buluyor.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. Yusuf Bayram dedi ki:

    Yazılım Mühendisliği bitmeyecek bir meslek fakat her yiğidin yapamayacağı kadar zor. Silikon Vadisi’nde göreceğimiz her Türk bizi onurlandırır başarılarının devamını diliyorum.

  2. Kadircanı ben internet ortamina girdigimden yaklaşik 5 6 ay sonra tanidim kendisiyle daha hiç konuşmuşlugum yok fakat yaptigi projeler olsun uygulamalar olsun çok başarili birisi tebrik ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir