Sanal Gerçeklik Kameralı Uydusu Daha Gerçekçi

Teknolojik gelişmeler her an gelişerek hayatımızın tüm alanına geçiş yapabilmektedir. Teknolojinin en çok kullanıldığı alanlardan birisi olan uzay bilimlerinde de her geçen gün çalışmalar daha da yenilik kazanarak devam etmektedir. Uzay bilimlerinde çalışmalar teknolojik gelişmelerin artmasıyla başka boyut kazandı. Dünyanın ilk sanal gerçeklik kameralı uydusu olarak adlandırılan Overview 1 uzaya gönderilmek için hazırlıklar yapılmaya başlandı.

Overwiev 1’i uzaya göndermeye çalışan isim SpaceVR yapacağı çalışmanın ilk olmasının verdiği mutluluğu yaşamaktadır. Sanal gerçeklik kamerasını uzaya göndermeye çalışan Space VR uzaydan canlı yayın ve sanal uzay turizmi gibi konularda deney yapmaya hazırlanmaktadır. Siz de bu heyecanlandırıcı olay hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

İlerleyen günlerde uzaya sanal uzay turizmi ve uzaydan canlı yayın gibi konularda araştırma yapılmak üzere gönderilen dünyanın ilk sanal gerçeklik uydusu olarak adlandırılan Overwiev 1 Uluslararası Uzay İstasyonu İnternational Space Statıon)’na gidecek olan ilk sanal gerçeklik kameralı uydusu uzay teknolojisinde çalışan insanları heyecanlandırmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *