Sanal Gerçeklik Gözlüğü !!??!!

Günümüzde teknoloji hızlı bir şekilde gelişmekte.  Her gün yeni  bir  telefon,bilgisayar,televizyon gibi birçok teknolojik alet gelişerekten satışa sunulmakta. Şimdi  bilgisayar Xbox  ve playstation gibi oyun konsollarında oynanan oyunları daha gerçekçi kılan bir teknolojik ürün olan sanal gerçeklik gözlüğü günümüzde oyun oynayanlar tarafından iyi bir şekilde tutuldu . Oyun oynayanlar tarafından baya tutulan sanal gerçeklik gözlüğü eğitimde yavaş yavaş yerini alıyor.

Sanal gerçeklik gözlüğü , 20-30 TL’ye kartondan yapılmış   ve HTC Vive ve Oculus Rift gibi büyük firmaların geliştirmiş olduğu binlerce TL ile daha gelişmiş  olarak ürünü  satın alabiliyoruz.

Sanal gerçeklik gözlüğü eğlenceli olduğu kadar sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Televizyonu yakından izlediğinizde nasıl gözlerinizde rahatsızlıklar oluyorsa sanal gerçeklik gözlüğünü de uzun süre kullanmamanızı öneririz. En azından aralıklarla kullanmanız göz sağlığınız açısından iyi olacaktır.

1 thought on “Sanal Gerçeklik Gözlüğü !!??!!

  1. Gucluyazar Reply

    Gerçekten teknolojinin hangi yöne doğru gideceğini kestiremiyoruz ve oldukça büyük bir nimet oluyor bizlere. Torunlarımız neleri görür bilemeyiz 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *