Paypal, Türkiye’ye Geri Geliyor !??!

Bildiğiniz üzere 6 Haziran 2016 tarihinde Paypal, Türkiye’de hizmetlerini durdurmuştu. Durdurmasının sebebi olan PayPal’ın  lisansını onaylamayan 30 BDDK FETÖ artığı tutuklanarak ceza evine gönderildi. Bu durumdan sonra bir arkadaşımız Paypal Müşteri Hizmetleri ni arayarak bilgi aldı. Aldığı bilgilere göre:  “Paypal başvurularını yenileyerek en yakın zamanda Türkiye’de hizmet vermeye devam edecekler.” şeklindeymiş.

Fakat ben buna ne kadar inandım?? HİÇ!
Mesela TC Devleti “Sunucular Türkiye’de olmalı.” diyordu. Fakat Paypal buna karşı çıktı. Kurallar belli gözüküyor. FETÖ METÖ alakası yok gibi…

.PayPal’ın hizmetlerini 2017 ilk çeyreğinden önce başlayabileceğini tahmin etmiyorum. Yine de yaşayıp göreceğiz.  🙂

Özledik seni Paypal hadi sana BAYBAY!!!

 

Sizinde bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum. Sizce gelir mi , gelmez mi ?

7 thoughts on “Paypal, Türkiye’ye Geri Geliyor !??!

 1. ali Reply

  gercekten cok iyi olur ger gelecekse paypal cunku bir cok webmasterin işine yaran bir sistemdi dört gözle beklemekteyim

  • Furkan Post authorReply

   Banka hesabı olmayan arkadaşların gelirlerinde baya bir azalma yaşandı. Hayırlısı diyelim. 🙂

 2. Güner Atçı Reply

  Ne kadar boştan makale yazmışsın. Başlıkta paypal türkiyeye geri geliyor yazıp makalede geleceğini sanmıyorum demişsin. Başlığı PayPal Türkiye’ye geri gelebilir şeklinde güncellesen daha iyi olur.

  • Furkan Post authorReply

   Paypal, Türkiye’ye Geri Geliyor !??!
   !??! dan sen hariç herkesin çıkardığını düşünüyorum 🙂

 3. Fırat OZ Reply

  Keşke paypal dediğin gibi geri gelse bir çok alışverişi güvenli bir şekilde oradan yapıyorduk ama işte..

 4. Bahadır Reply

  Paypal Türkiye’ye kesinlikle geri gelmeli, bir çok kişiyi sıkıntıya soktu. Heyecanla bekliyorum 🙂

 5. mustafa fatih şirin Reply

  Sistemini yurtiçine getirmediği için BDDK’dan kırmızı kart gören PayPal, dönüş için kolları sıvadı. Önce Cros Border ile dönüş yapacak şirket ‘server’larını da taşıyacak.
  Haziran ayında Türkiye yasalarına uymayı, vergi ödemeyi, kredi kartı ve kimlik bilgilerini aldığı kişilerin işlemlerini Türk ‘server’ları üzerinden yapmayı reddetmesi nedeniyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından lisansı iptal edilen PayPal, Mart 2017’de ‘Cross Border’ (Sınır ötesi) sistemiyle geri dönmeye hazırlanıyor.

  Sabah’ın haberine göre, BDDK ile geçtiğimiz hafta toplantı yapan şirket, 2017 yıl sonuna kadar serverlarını da Türkiye’ye taşımayı planlıyor. Cross Border, yurtdışında bulunan bir kişiye Türkiye’den alışveriş yapma izni veriyor. Ancak bu sistemle Türkiye’den bir kişi yurtdışından alışveriş yapamıyor. Türkiye’de e-ticarette yüzde 12 pazar payına sahip olan ve yaklaşık 800 milyon dolarlık işlem hacmi bulunan şirketin yeni sistemle hacminin 400 milyon dolar civarında olacağı öngörülüyor. 179 milyon aktif üyesi olan PayPal Global’in yaklaşık 18 milyar dolarlık işlem hacmi bulunduğu belirtiliyor.

  YASALARA UYMAMIŞTI

  PayPal’ın, çıkış sürecinde Türkiye ile ilgili olumsuz bir imaj yaratma çabası BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben’in açıklamaları ile boşa çıkarılmıştı. Akben, PayPal’ın lisans başvurusuna, kanunlara uymadığı için onay vermediklerini belirtmişti. Kanuna göre, bu tip faaliyetlerde sistemlerin yurtiçinde bulundurulması zorunluluğu bulunuyor. PayPal, yasaya rağmen, bunun için en küçük bir çalışma dahi yapmamıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *