PageSpeed Hız Testini Nasıl Geçeriz

PageSpeed hız testi günümüzde bir çok sitenin değerini anlatan bir kuraldır. Bu kurallar kimi zaman bazı hatalar nedeni ile veya eksik olan bir kaç şey ile değeri ve puanı düşük olarak algılanan sitelerimiz, ne yazık ki sıralamada gerileme yaşayabiliyor. Bu sıralama konusu nasıl oluyor diye gelebilir aklımıza? Aslında sıralamaya daha çabuk girmek için Google botlarını memnun etmemiz gerekiyor.

Örnek olarak yine PageSpeed hız testini geçmemiz gerekiyor. Bu nedenden sitenizde bir cache eklentisi kurmanız ve sitenizi önbellek açık halde tutmanız gerekiyor. Resimlerin optimize edilmesi ise gerçekten çok yararlı olacaktır. Resimleri optimize ettikten sonra güzel bir sonuç almak için sitenizde sayfa kodlarını sıkıştırmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu dediğim şey Minify Html eklentisi olarak wordpress sitenizde kullanarak sitenizi daha hızlı yapabilirsiniz.

Hızlı bir açılış sitenizi tamamen üst seviyede tutar ve buda Google bot için kolaylık sağladı anda, konuları okumaya başlayan botlar sizleri kolay bir şekilde ön sıralara aktarır. Bu tavsiyeleri yaptıktan sonra lütfen buraya bir yorum atınız.

3 thoughts on “PageSpeed Hız Testini Nasıl Geçeriz

  1. Erdem Reply

    Furkan merhaba, önemli bir konuya dikkat çektiğin, bilgi verdiğin için teşekkürler… Bir sitenin hızlı açılması; hem daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak hem de arama sonuçlarında üst sıralara yükselmek için artık şart. Bu konuda web sitesinde hangi değişiklikleri yapmamız gerektiği konusunda Google PageSpeed hız testi bize yol gösteriyor.

    Önemli bir konu da özellikle wordpress kullanıyorsanız siteyi hızlandırmak için her şeyi eklentilerle yapmaya çalışmamanızdır. Her eklenti siteye yeni bir yük getirecek, olumsuz etkileyebilecektir. Örneğin önbellekleme için linux hostingde htaccess, wordpress hostingde web.config dosyasına eklenecek kodlar işinizi rahatlıkla görecektir. Eklentisiz wordpress site hızlandırma konusunu web de araştırabilirsiniz…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *