Kinoa Bitkisi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Kinoa Bitkisi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Kinoa bitkisi ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış olan yenilebilir tohum yapısına sahip bir çeşit bitkidir. Ülkemizde Çanakkale şehrinin kaz dağlarında bir çiftçi tarafından üretilmektedir. Ülkemizde kırmızı, beyaz ve siyah çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca vücudun ihtiyacı olan bütün aminoasit miktarını sağlamaktadır. Mucizevi bitki olarak nitelendirilen kinoa zayıflama içerdiği lif itibari ile hemoroid hastalarının ve kabızlık sorunu olan hastaların tedavilerinde kullanılmaktadır. Yapısı itibari ile cildi yıpranmalara karşı koruyucu ve cildi gençleştirici yapıya sahiptir. Tahıl grubu besinlere benzerliği bakımından pilavı yapılmaktadır pişirilmesi oldukça kolaydır ve pirincin sağladığı yararın iki katını vücuda sağlamaktadır. Bu ürün yemeği ve salatası yapılarak tüketileceği gibi çay olarak da tüketilebilmektedir. Kinoa çayı normal çay gibi demlenerek içilebilir.

Kinoa bitkisi çok aşırı sıcak ve aşırı soğuk iklim şartlarına karşı dayanıksızdır. Bu bitkinin en iyi şartlarda yetişmesinin sağlandığı yer Güney Amerika’nın And dağlarıdır. Bu muhteşem bitki birçok rahatsızlığa karşı tedavi edici özelliğe sahiptir. Sağlık açısından birçok yarar sahip olan bitki, kabızlık sorunu çeken insanların ilaç dışında tüketebildikleri organik bir bitkidir. Ayrıca içeriğinde gluten bulunmaması sebebi ile çölyak hastalarının tedavisinde rahatlık ile kullanılmaktadır. İnternet üzerinde bulunan kinoa yorumlarını okuyarak sizlerde kinoa ile zayıflayanlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. ayrıca online alışveriş sitelerinin kinoa satın al seçenekleri sayesinde bu mucize bitkiyi satın alma imkanı bulabilirsiniz.

Astronot besini olarak da bilinen kinoa bitkisinin boyu 1-2 metreye kadar uzayabilmektedir. Besin değeri olara oldukça yüksek olan bu bitkinin bir kilogramı on kilogram ete eş değerdir. Demir eksikliğinin tedavisinde, diyabet hastalarında, bağırsak sorunlarının giderilmesinde, migren hastalarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca kolestrol oranını koruduğu da bilinmektedir. Bitkinin cildi güzelleştirici ve gençleştirici yapıya sahip olduğu bilinmektedir.  Adet sancısına ve bahar alerjisi olan kişilerin sorunlarına çözüm olarak kullanılabilmektedir. Son dönemlerde tüketimi ülkemizde oldukça yaygınlaştığı görülen kinoa bitkisi farklı çeşitleri ile sizlerin hizmetine sunulmaktadır. Sizlerde bu ürün hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız online satış sitelerini inceleyebilirsiniz ayrıca bu sitelerde bulunan kinoa sipariş seçenekleri ile anında sipariş verme imkanı bulabilirsiniz.

1 thought on “Kinoa Bitkisi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *