Göğüs Estetiği

Nedir ?

Genel olarak bakarsak isminden de anlaşılacağı gibi tıbbi bir estetik işlemdir ancak estetik olmak ile beraber kişinin ruh sağlığını da göz önünde bulundurursak tedavi niteliği taşıdığını da söyleyebiliriz. Göğüs estetiği büyütme, küçültme ve dikleştirme olarak kendi içinde 3 ana dala ayrılır. Büyütme işlemleri ameliyatsız yapıla bilse de küçültme ve dikleştirmede hastanın böyle bir şansı yoktur.

Tek tek ayrıntılı olarak değinirsek;

Göğüs Büyütme: Silikon ile ve silikonsuz hastanın vücudunun belirli bölgelerinden alınan yağların göğüse enjekte edilmesi ile yapılır. İşlemin en büyük avantajı izsiz ve cerrahi olmamasıdır. Genel anesteziye gerek olmaz ve klinikler de rahatlıkla yapılabilir bunun ile beraber yağ enjeksiyonu ile büyütülen memelerde ileride yaklaşık 10 yıl sonra memelerde tekrar bir küçülme olabilir. Silikon ile büyütülen memelerde ise cerrahi olduğu için mutlaka bir kesi izi olacaktır bu kesiş izi de belirli bir zaman sonra belli belirsiz bir hale gelecektir. Kesi göğüsün farklı bölgelerinden meme altı, meme ucu göğüs dışı da koltuk altı ve göbek deliğinden yapıla bilir. Göbek deliği ve koltuk altından takılan silikonlar göğüse takıldıktan sonra şişirileceği için yağ enjekiyonun da olduğu gibi ileride memede küçülme yapabilir. Göğüs ucu ve meme altından takılan silikonlarda ise kesinlikle küçülme olmaz.

 

Göğüs Küçültme: Silikon takılarak yada liposuction işlemi ile memeden yağ çekilerek yapılabilir. Hangi işlemin uygulanacağına muayene sonrası karar verilir. Genelde operasyon esnasında göğüs ucundan başlayarak aşşağıya meme kıvrımına kadar bir kesi açılır. En iyi teknik ve en çok kullanılan teknik de bu kesi yöntemidir.

Göğüs Dikleştirme : Operasyon büyütme ve küçültmeyi içinde barındırır. Hastanın göğüs şekline göre işleme karar verilir. Silikonda takılabilir yağ enjesiyonu yapılıp fazla deride alınabilir. En büyük avantajı da göğüs ucuna da müdahale yapılabiliyor olması. İşlemden sonra göğüslerinin meme başı dahil tam bir simetri içerisin de olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *