Ev Hanımlarına Kredi Veren Banka – kredisorgulama.org ‘da

Bilindiği gibi şartlar her ne kadar olumsuz olsa da, 18 yaşını dolduran herkes yasalar çerçevesinde bankalardan kredi çekebiliyor. Fakat, standart koşullara uymayanlar için geliştirilen bazı şartlar. Bu şartları yerine getirdiğiniz takdirde, bankalardan kredi çekebiliyorsunuz. Üstelik çalışan, emekli, ev hanımı, öğrenci olmanız da kredi çekmenizi engelleyen bir durum değil. Bankalardan kredi çekmede gereken standart koşulların başında ise, kredi notu yüksekliği ve sigortalı olarak bir iş yerinde çalışıyor olmak geliyor. Ev hanımları kredi çekebilir mi sorusunun yanıtı ise evet. Ev hanımları da bankalardan kredi çekebilirler. Ancak, daha öncede bahsettiğimiz gibi bazı koşulları yerine getiriyor olmaları gerekir.

 

Bankalardan kredi çekebilmenin ön koşulu, aldığınız borcu geri ödeyebileceğinizi kanıtlama esasına dayanır. Yani, finansal durumunuzun, bu şartları yerine getiriyor olması gerekir. Eğer bu koşulları yerine getiremezseniz, bankalardan kredi alamazsınız. Bankalar finansal durumunuzu, kredi notunuz ve sigortalı olarak çalışıp, çalışmadığınıza bakarak karar veririler. Bir işte çalışıyor olma durumunuz ise, aylık düzenli geliriniz olduğunun göstergesidir. Ev hanımı iseniz ve bankadan kredi çekmek istiyorsanız, bankalara, aylık sabit geliriniz olduğunu ispat etmelisiniz. Bunun için eğer varsa, dul maaşınızı gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra, kira alıyorsanız ya da evden ek iş yaparak para kazanıyorsanız da, bunu bankaya gösterebilirsiniz. Bu gelirleri gösterebilmeniz için kira bedelini bankadan alıyor olmanız gerekir, bunun yanı sıra ek iş yaparak kazandığınız parayı da düzenli olarak bankaya yatırarak, banka kartı aracılığı ile kullanmanız da, kredi notunuzda etkili olacaktır ve bankadan kredi almanızı kolaylaştıracaktır.

 

Bu yollar dışında bankalar maalesef ki ev hanımlarına kredi vermiyor. Bu şartların hiçbirini sağlamıyorsanız ama acil nakte ihtiyaç duyuyorsanız, bankalar dışında senetle kredi verenler ile çalışmayı düşünebilirsiniz. Fakat, bu kişilerin uygulayacağı faiz oranları çok ciddi bir miktarda olduğu için, borcunuzu ödemede sıkıntılar yaşayacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle böyle bir ticarete dahil olmamalısınız.

 

Mesleki durumunuz veya sosyal statünüz nedir hiç fark etmez işin esası bireylerin kredi notu yüksek ise ki o genelde 1300-1700 arası kredi notu olan kişilere bankalar kredi vermektedir. Onun dışında sadece bankaların özel olarak yaptığı kampanyaları takip etmelisiniz.

Kaynak: www.kredisorgulama.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *