Elektronik Sigarayı İnceledik!

Merhaba sevgili arkadaşlar, bugün elektronik sigara konusunu inceliyoruz…
Herkesin merak ettiği o videolarda yuvarlak yapılan aletlerlerden bahsediyorum..Piyasada 70 80 Türk Lirasına bulabileceğiniz modelleri olduğu gibi 300 400 Türk Lirasına kadar bulabileceğiniz modelleride mevcut. Tabi ki giriş için o kadar yüksek bütçelere çıkmanıza çıkmanıza gerek yok kendi hikayemi anlatayım 😀
2015 Eylül de internette dolaşırken bu aletlere rastladım ucuz bi fiyata temin ettim. Tabiki giriş seviyesi olduğu için çok iyi verim alamadım.Ardından 130 140 Türk Lirası’na orta seviye bir cihaz aldım çok memnundum kullanımı falan baya iyiydi.Ardından 1 ay önce gittiğim Amerika gezisinde baya sağlam bir alet aldım.Türkiye fiyatı 300 400 Türk Lirası fakat Amerika’da en baba makine 70 dolar civarı bizde gittik en baba makineyi aldık tabi bakımı falanda zor ama aldığım performans mükemmel biraz teknik parçalara bakalım dilerseniz.
Alet 2 parçadan oluşuyor dipnot giriş seviyesi için konuşuyorum.
Üst başlık atomizer olarak adlandırılır.Asıl olay burda gerçekleşir atomizer 3 parçadan oluşur.Ağızlık coil ve kıç deniyor.
Coildeki ipler sıvıyı çeker sıvı likit olarak adlandırılır piyasada 10-40₺  civarı sizi 1 ay götürecek likit bulabilirsiniz.
İkinci parça pil dir ateşlemeyi yapar giriş seviyesi cihazlar genelde şarjda iken kullanılmaz artısı harici pile gerek yoktur.
Genel olarak bunlardan oluşur bu güzel aletler.Ülkemizde satışı yasak ama buharistan.com gibi sitelerden alabilirsiniz ben yedek parçalarımı oradan alıyorum kapıda ödemeleri mevcut ilk olarak giriş seviyesi ile başlayın bence prof makineler 3 4 ay sonra geçebilirsiniz.Umarım faydalı olmuştur. Bir daha ki yazımda sitelerden bahsedeceğim sağlıcakla kalın bol dumanlamar..

    Can Pınar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *