Dağ 2

Dağ 2 filmi 2016 yerli filmler arasındaki yerini aldı. Bu film de çeşitli olaylar yaşansa da aşk konusu daha bir ön plana çıkmaktadır. Aşkın önemi ve zorluğunu konu alan bu filmde ihanet ve hırs konular işlenmektedir. Bu filmde Ufuk Bayraktar ve Çağlar Ertuğrul başrol oyuncuları olarak yerini aldı.

Birçok duyguyu bir arada izleyiciye sunan ve en son filmler arasında yerine alan bu film dram türü film izleyicilerinin izlemesi gereken filmler arasında bir önce filmde de olduğu gibi üst sıralarda kendini göstereceğe benziyor.
Duyguların ve hislerin ön plana çıktı filmde, hayallerindeki temizlikle ön plana çıkan pelin karakteri film içerisinde dezavantajlara sahip bir birey olarak ön plana çıkmakta.

Dram ve romantizmin konu edildiği bu filmin beyaz perdedeki yerini almasında Andaç Haznedaroğlu’nun büyük öneme sahip olduğu söylenebilir.

Pelin karakteri, İlker karakteriyle evlilik planları kurarken İlker, Pelini aldatır bu olay Pelinin kötü durumlara düşmesine sebep olacaktır. Bu durumu zamanla atlatmış olan Pelin karakteri İlker karakterinin kendisine yaşattıklarından dolayı intikam almayı planlamaktadır.

Pelin bu intikamı almak amacıyla kendine bir pock davulcusunu erkek arkadaş olarak edinir. Burak karakterinde oynayan bu kişi oldukça yakışıklıdır. Pelin artık Burak’ın hayatına girmesiyle birlikte hayatının geri kalanında mutluluğu bulacaktır.

Oldukça farklı bir senaryoya sahip olan bu film yerli filmler arasında yerini almış durumda. Dram ve romantik konulu filmlere ilgisi olan izleyicilerin 4 Kasım 2016 tarihi beklemek durumunda yani film bu tarihte vizyona girecek.
Warner Bros Turkey ismine sahip dağıtım şirketi filmin yayınlandığı gün içerisinde tüm Türkiye genelinde dağıtımını üstlenecek. Yine aynı filmi sinemada değil de internet üzerinden izlemek isteyenler bu tarihin ardında belirli bir süre geçmesinin ardında filmi seyredebilecekler.

Yeni filmler kategorisine şimdiden girmiş olan bu film dram ve romantizm konulu filmlere ilgi duyan seyircilerin seyretmesi gereken filmler arasında.
Filmin çeşitli afişleri hazırlanarak internet üzerinden paylaşıma sunuldu. Bununla birlikte filmin ilk görüntüsünü izlemek isteyen seyirciler paylaşılmış olan Dağ 2 film fragmanını izleyebilirler.

2 thoughts on “Dağ 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *