Cerablusta Şükran Erdoğan Sloganları

Suriye’nin Halep iline bağlı Cerablus kentinde yaklaşık 3 yıl boyunca IŞİD zulmü altında kalan çocuklar, Türk birliklerini şükran Erdoğan sloganları ile karşıladı. Türk bilekleri ve ÖSO ile muhalif uçakların destek verdiği fırat kalkanı operasyonu ile Suriye’nin Halep iline bağlı Cerablus kenti IŞİD’den temizlenirken bölge insanı IŞİD’den kurtulmanın ve bölgedeki sınır kapısının yeniden açılacak olmasının sevincini yaşıyor.

Yaklaşık 3 yıldır bölgedeki kontrolü elinde tutan IŞİD’ın zulmünden acı çeken Cerabluslu çocuklarda Türk birliklerini görünce büyük sevinç yaşadı. Çocukları Özgür Suriye ordusu Ve TSK birliklerini tekbir ve Şükran Erdoğan sloganları ile karşıladı. Zafer işaretleri yaparak özgürlük sloganları atan çocuklar bugün Gaziantep’e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a teşekkür etti.

ÖSO bölgedeki güvenliği tamamen sağlarken Gaziantep’in kar kamış ilçesinden Suriye’nin Cerablus bölgesine uzanan güvenli bir koridor açıldı. Açılan koridordan ise insani yardım konvoyları bölgeye geçişi sağlıyor. Cerablusa ilk geçen sivil toplum kuruluşlarından olan İmkan derin Gaziantep Şubesi Başkanı sait gökdere bazı yöneticiler ve gönüllülerle beraber giderek bölge insanına yiyecek ve içecekler dağıttılar oradaki insanlara yardımda bulundular.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *