Beklenen Oldu AÖF Web Tasarım ve Kodlama Bölümü Açtı

Arkadaşlar Anadolu Üniversitesi Bu yıl bizim için yeni bir bölüm açtı Web Tasarım Ve Kodlama bölümü. Ayrıntılar yazıda..

AÖF okuman özellikle de özel sektörde çalışan kişiler için büyük bir avantaj. Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültelerinde açtığı mesleki bölümler ile sektörde halen çalışan kişilerin diploma sahibi olmalarına imkan tanıyor. Malum ülkemiz şartlarında usta oldukça çok, ancak ustalığını belgelendirerek bir yerlere gelmeye çabalayanlar neredeyse yok denecek kadar az.

AÖF Önlisans Bölümleri hakkında bilgilendirmelere yer vererek bu alanda bizimde nitelikli bilgiye ihtiyaç duyan kişilere net bilgiler sunmayı amaçlıyoruz. 2016 yılı eğitim döneminde Anadolu Üniversitesi bir kaçyeni bölüm daha açtı bunlardan biriside Web Tasarım ve Kodlama Bölümü, halihazırda sektörde çalışan web tasarım uzmanlarının büyük çoğunluğu mesleki tabirle alaylı, yani usta çıarak ilişkisi içinde yetişen ya da kendini geliştiren kişiler.

Bu alanda diploma eksiği ile çalışan bu kişiler profesyonel bir firmada çalışmak istediğinde niteliklerini belgeleyemedikleri için iyi bir iş sahibi olamıyorlar, ya freelance çalışıyor ya da hak ettiklerinden az paralarla çalışıyorlar.

Bu durumu ortadan kaldırmak için sizde bu bölümü yazabilir ve eğitiminizi alabilirsiniz. 2 yılın sonunda DGS Sınavına girerek Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Bilimleri, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı gibi lisans bölümlerine tamamlama yaparak eğitim seviyenizi yukarı çekebilirsiniz.

Programın Amacı;

Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile öğrenci kabul edilmektedir. YGS puan türlerinin en az birinden, 150 ve daha yukarı puan almış olanların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) tercih işlemlerinde kontenjan dâhilinde bu programa yerleştirilmesi halinde kayıt hakkı kazanmaktadırlar.

Okutulan dersler ve diğer koşullar için kaynak: http://www.aofabi.com/aof-web-tasari…akkinda-bilgi/

3 thoughts on “Beklenen Oldu AÖF Web Tasarım ve Kodlama Bölümü Açtı

  1. AÖF Abi Reply

    Merhabalar Sevgili Furkan, sitemizde yayınlamış olduğumuz bu makaleye sende sitende yer verdiğin için bunu emeğe saygı duyarak kaynak göstererek yaptığın için yeniden teşekkür ederiz. Başarılarının devamını dileriz. 🙂

  2. Mevlüt Şahin Reply

    Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı gibi lisans bölümlerine ya çok özür dilerim ama ben bu kısmı anlamadım yanlış mı yazılmış yoksa ben mi anlamadım ? Ben anlamadıysam sana zahmet olmazsa açıklarmısın ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *