Backlink Nedir ? Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Backlink Nedir?

Backlink, bir web sitesi için olmazsa olmazlardandır. Backlink bir web sitesinin popülerliğini belirler. Bir web sitesi başka siteler yönünden ne kadar öneriliyorsa bu web sitesi kalitelidir. Backlink’in katkı sağladığı başka bir sistemse Google’nin algoritmalarından birisi olan Trustrank sistemidir. Trustrank Google’nin sitenize verdiği değeri göstermektedir. Web siteleriniz 10 puan üzerinden değerlendirilir. Google için bir web sitesi başka siteler tarafından  ne kadar çok kaliteli Backlink alıyorsa o kadar kalitelidir. Fakat Backlink alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Backlink satın alacağınız sitenin domain yaşı çok önemlidir ve sitenin yaşı ne kadar büyük ise sizin için o kadar iyi olacaktır.
  • Satın alacağınız sitenin domain bitiş süresi de bir hali önemlidir. Aksi taktirde sitenin kapanması sizin isminizin kötülenmesine neden olabilir.
  • Kaliteli backlink alış – verişleri için link çıkışları çok önemlidir aksi taktirde çok fazla link çıkışı varsa eğer bu sizin için eksi puan demektir.
  • Pagerank, Google‘ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği kıymeti belirleyen basitleştirilmiş bir puandır.. Zira Google’ın beğendiği ve onayladığı bir siteden link çıkışı almak oldukça bir avantajlıdır.
  • Web sitesinin yalın ve özgün olması da büyük önem taşımaktadır. Backlink satın almadan önce sitenizin özgün içeriklerinin olup olmadığını kontrol ediniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *