Alexa Durumu Sitemiz İçin Neden Faydalı

Günümüzde tüm siteler bir birleri ile rekabet içerisindeler. Bu sitelerden bir çoğu ön sıralara çıkmak ister ve bir çoğu diğer rakibinden hızlı bir şekilde yükselmek ve daha fazla hit kazanmak ister. Bir sitenin en iyi göstergelerinden birisi Alexa durumu olmasıdır. Bu nedenden bir çok site sahibi Alexa durumunda iyileştirme ve yükselme ister. Alexa ne işe yarar? sorusuna gelirsek, aslında Alexa çok popüler bir sitedir ve yıllardır Google ile iç içe olan bir site değer kaynağıdır.

Bir çok kişi günümüzde Alexa durumunu yükseltmek için bir çok şey araştırıyor ve bunun cevabını bulmak istiyorlar. Ancak sizler daha fazla bilgi aramayın çünkü Alexa ile aradığınız tüm konuların cevapları bu konuda bulunuyor. Google ile Alexa arasında bağ nedir ve neden Google botları Alexa durumu iyi olan sitelere öncelik veriyor. Bunların cevapları : Alexa sitenizde güncel konuları takip eder, Sitenizdeki ziyaretçi akışına bakar, Sitenizde yayımladığınız konuların güncel olmasına ve sitenizin güncel kalmasını takip eder ve daha sonra bu durumu kendi paneline yansıtır.

Oraya Google botları gelir ve sitelerin her birinin bir paneli olduğu için tek tek sitelerin panellerini gezer ve hangisinin durumu iyi ise o şekilde bir değerlendirme verir ve botlar sizleri sıralamalarda ön sıralara çıkartır ve hatta güncel içerikleriniz’de sizlere hit kazandırır. Daha sonra Alexa durumunu yükseltmek vede düşürmek size kalmış bir şeydir. Bu durumdan hemen sizlere bilgi verelim. Sitenizde içeriğinizi azalttığınız zaman, sitenize backlink almayı azalttığınız zaman, vede sitenizdeki ziyaretçilerin tekili düştüğü zaman Alexa sıralamanız’da düşer.

Ve şunu’da söylemek isterim, Alexa yükseltmenin bir yolu daha var ve bunu yaparsanız gerçekten çok iyi bir sonuç alabilirsiniz. Yapacağınız şeyler şu şekildedir: haftada bir adet tanıtım yazısı ve her hafta iki adet backlink almanız sizin Alexa durumunuzda iyileşmeniz’i ve sitenizin’de hit almaya devam etmesine yardımcı olacaktır. Kısaca Alexa konusunda yapmanız gereken şeyler tamamen bunlardır. Özgün içerik girmeye dikkat ediniz ve içerikleriniz’in uzun olmasını sağlayınız.

En az yazdığınız içeriğin kelime sayısı 300 yada 400 aralığında olsun bu şekilde daha iyi bir sonuç alabilir ve sizlerde sitenizi kısa süre sonunda Alexa ilk 500 arasında bulabilirsiniz. Blog siteleri için sınır olmadığından yada haber siteleri, sizler sitelerinize sınırsız olarak içerik girebilirsiniz. Ancak içerik sayısını daha sonraki günlerde tamamlayacağınız şekilde ayarlayınız. Bu sayede sizlerin siteleri düzen içinde olacak ve buda sitenize gelen Alexa botları tarafında düzenli olacak taranacak. İşte güzel ve kaliteli bir siteye sahip olmanın ve Alexa sıralamanızda daha değerli olmanızın ve sitenizi çok popüler yapmanız için gerekli olan kısa ve özgün bilgiler. Bunları uygulayın ve sizde gerçekten bu bilgiler sayesinde yararlı çıkın.

3 thoughts on “Alexa Durumu Sitemiz İçin Neden Faydalı

  1. Reşit Çiçek Reply

    Alexa botları her bot gibi aklı başında davranmıyor. Son aylarda çok faydalı olduğunu sanmıyorum. Alexa’da 1.5 milyonda olan sitem googleda ilk sıralarda çıkabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *